Šlechtické citáty:
Vítej každý nový příchozí. I Ty.
„"Nikoliv rozvážně kupředu, nýbrž rozhodně dozadu, neboť před námi je propast"....Císař pozbude svého postavení a jeho nástupce liberální buržoazii smete proletariát a ten se střetne s rolníky a toto střetnutí bude "nejkrvavější, neboť patří k povaze vlastníka půdy, najmě toho, jenž ji sám vzdělává, že je v ní takřka zakořeněn a že se nejtíže vzdá myšlenky vlastnictví a dědičnosti, což je přec konečným záměrem komunismu...za všeobecného zmatku pak nastane potřeba diktátora...."“ Zobrazit celý citát »Schwarzenberg Bedřich (*1799 † 1870)
Navigace:
Navigace webu publicistika:
Navigace webu dokumentace:
Vyhledávání:
Motto:
PROČ. JAK. KAM.
Aby bylo dobře a my
stáli pevně na nohou,
aby každý znal, co bude dál.
Staleté zkušenosti pomohou:
zemská šlechta a český král.
Sám nezmůže nikdo nic,
všichni musíme dát víc.
Přestat krást
a do kapsy si lhát,
vzájemně se hanět
a všemu jen lát.
Masaryka, Havla ctít, mít rád,
jen nechtějme dál se bát.
Vše dobré z doby odžité zas vzít,
směrem předvídatelným dál jít.
Na tisícletý příběh nově navázat,
cestou královsko-konstituční
dál se dát.
Potomci Přemyslovců – ROD AICHELBURGŮ
3. 9. 2006 | Drocár Jan | Autor píše
Pana Vladimíra Aichelburga jsem nikdy neviděl a nic moc o něm nevím. Jen střípky. Přesto mě velmi zajímá. Zajímá mě proto, že podle mých zjištění je jedním z mnoha dalších, mezi námi žijících a pro většinu z nás neznámých, potomků českého knížecího a později královského rodu Přemyslovců. Potomkem po přeslici. Po meči v královské linii vymřela tato dynastie 4.srpna 1306 v Olomouci, kde byl před 700 lety zavražděn uherský, polský a český král Václav III.
V dostupných pramenech jsem si o Vladimírovi Aichelburgovi (*1945 v Praze) přečetl, že první polovinu života strávil v Čechách, kde byl – díky svému původu – “určen“ do výroby a vyučil se opravářem elektrických přístrojů.
Až díky rakouské emigraci mohl vystudovat historii, a také se bez obav hlásit ke svému titulu hraběte. Ovšem dodnes, když přejede hranice směrem do České republiky, kde restituoval nacisty a poté komunisty zabavený rodový majetek, hrabětem být přestává. V jeho rodné zemi totiž byly šlechtické tituly v roce 1918 zrušeny cestou úřední – zákonem. A tento zákon u nás platí dosud. Když přejede pan Aichelburg zpět do Rakouska, je opět hrabětem.
Celý článek si můžete přečíst ZDE.
Tento článek vyšel v Pozitivních novinách dne 3.9.2006